Ręcznik na plażę – jak znaleźć ten idealny?

22-07-2016

Lato to czas bliższych i dalszych wyjazdów nad wodę. Niezależnie jednak od tego, czy wybierasz się na miejski basen, pobliskie jezioro czy urlop nad morzem, ręcznik plażowy to ten element wyposażenia, którego w Twojej torbie po prostu nie może zabraknąć. Wbrew pozorom nie każdy ręcznik, który trzymasz w swojej bieliźniarce sprawdzi się w roli ręcznika plażowego. Zobacz, jaki ręcznik będzie najlepszy na plażę.
Duży, miękki, lekki i chłonny

Zacznijmy od strony praktycznej. W związku z tym, że ręczniki plażowe zastępują często plażowe koce, ten, który planujesz zabrać nad wodę, musi być duży i miękki, żeby można się było na nim wygodnie położyć. Doskonałym rozwiązaniem będzie z pewnością ręcznik bawełniany. Wykonany z takiego materiału ręcznik, poza tym, że jest miły w dotyku, jest także niesamowicie lekki, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Spakowanie ręcznika o wymiarach 86×163 cm nie będzie stanowiło najmniejszego problemu, a taki rozmiar jest rozmiarem optymalnym jeśli chodzi o ręczniki na plażę. Szukając idealnego ręcznika plażowego nie zapomnij też o tym, że powinien on przede wszystkim cechować się wysoką chłonnością. Przed zakupem sprawdź, czy materiał, z którego jest wykonany dobrze chłonie wodę. Powinien także szybko schnąć. Nie polecamy jednak kupowania ręczników z tkanin syntetycznych, które promowane są jako ręczniki szybkoschnące. Lepiej postawić na zdrowe, naturalne ręczniki bawełniane z chłonną warstwą frotte.
Do wyboru do koloru

Kolor i wzór ręcznika powinien mieć raczej znaczenie drugorzędne. Niemniej jednak i te kwestie warto brać pod uwagę wybierając ręcznik idealny na plażę. O ile wśród tych do domowego użytku przeważają z reguły jednobarwne, w stonowanych kolorach, tak ręczniki plażowe powinny być jak najbardziej wzorzyste, w soczystych, mocnych kolorach. Lato to czas, kiedy można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Pozwól sobie na nie kupując chociażby kolorowy ręcznik plażowy. Zwróć również uwagę na to, że poza aspektem czysto estetycznym takie rozwiązanie ma także swój aspekt praktyczny – barwny ręcznik, z charakterystycznymi wzorami “nie zginie” w tłumie innych – zwykłych ręczników plażowych.

Na naszych stronach znajdziesz zarówno ręczniki spełniające powyższe kryteria jak też wiele innych ręczników nie tylko na plażę, ale także do użytku domowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.